مقالات روانپزشکی

تاریخ انتشار: پنجشنبه 30 مرداد 1399
 درمان اختلال اضطراب با متخصص روانپزشک

  درمان اختلال اضطراب با متخصص روانپزشک

امتیاز: Article Rating

بهترین روش برای درمان اختلال اضطراب مراجعه به متخصص روانپزشک می باشد. اما چگونه باید فهمید که فرد یا افراد از این اختلال رنج می برند؟ با ما همراه باشید تا از علائم و دلایل اختلال اضطراب بیشتر بدانید. پیشتر برای شما در مقاله ای به نحوه ی کمک کردن متخصص روانپزشک به بیماران، اشاره کردیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

متخصص روانپزشک از اختلال اضطراب می گوید

اختلال اضطراب زمانی رخ می دهد که اضطراب از کنترل خارج شده و زندگی افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. ابتلا به این اختلال می تواند موجب ناراحتی شده و زندگی معمولی افراد را تحت شعاع و دشوار کند. با این وجود روش های موثر و قابل دسترسی برای جلوگیری از اضطراب وجود دارد.

اضطراب

البته توجه باید داشت که اضطراب کاملا طبیعی بوده و اصلا گاهی به افراد کمک می کند. اضطراب باعث شده تا فرد هوشیار باشد و کارهای خود را به خوبی انجام دهد. به عنوان مثال اگر پیش از امتحان فرد دچار اضطراب شده باشد، می تواند با ورزش آن را کم کند و در امتحان و آزمون خود، عملکرد بهتری نیز داشته باشد. اگر فردی در معرض خطر باشد، احساس اضطراب به فرار از آن موقعیت کمک می کند. البته اضطراب بیش از حد می تواند مانع از تصمیم گیری درست و حتی به خطر افتادن افراد شود. اگر اضطراب بیش از اندازه شود، بر زندگی روزانه ی افراد تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

نشانه های اختلال اضطراب

مبتلایان به اختلال اضطراب احساس نگرانی، اضطراب و ترس شدیدی را دارند. این افراد نسبت به دیگران در موقعیت های مشابه اضطراب بیشتری خواهند داشت. ممکن است افراد مبتلا به این اختلال برای جلوگیری از مواجه شدن با افراد، موقعیت های گوناگون، رویدادها و غیره، از مسیر اصلی خود خارج شوند.

همچنین ممکن است:

احساس هراس شدید

مشکل در تنفس

تپش قلب و یا احساس درد در سینه را تجربه کنند

یا دچار سرگیجه، لرز یا سرخ شدن، عرق کردن و عدم تمرکز و تفکر گردند.

درمان اختلال اضطراب

این افراد همچنین دارای علائم افسردگی هستند. اگر به برخی از این علائم توجه کردید و نگران هستید که شما هم دچار این اختلال شده اید، باید به دنبال کمک باشید.

انواع اختلال اضطراب

اختلال اضطراب در انواع مختلف وجود دارد. اما در آنچه که فرد احساس نگرانی، واکنش یا احساس در آن مورد می کند، متفاوت است. بعضی از افراد در تمامی حوادث و رخدادهای روزانه دچار اضطراب می شوند. برای مثال برای انجام کار خود، امور بهداشتی و ارتباط با خانواده. بعضی از افراد در مواجهه با دیگران دچار اضطراب می شوند. بعضی ممکن است دچار حملات پانیک شده و برخی دیگر در شرایط یا موقعیت های خاص دچار ترس و شوند. برای مثال در مقابله با ارتفاع یا سگ، دچار اضطراب می شوند.

در مطالب بعدی سعی می کنیم تا از این اختلال و کمک متخصص روانپزشک برای رفع این مشکل بیشتر بگوییم.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  درمان اختلال اضطراب با متخصص روانپزشک
  •  درمان اختلال اضطراب با متخصص روانپزشک
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: